Kaip pasirinkti polistireninį putplastį

Kodėl verta rinktis EPS

Polistireninis putplastis yra labai lengva medžiaga, turinti geras šilumos izoliavimo savybes, nedidelį vandens įgertį. Lyginant su kitomis šilumą izoliuojančiomis medžiagomis, EPS turi labai gerą mechaninį stiprį. Jis nesudaro pelėsiniams grybams palankios terpės, degdamas išskiria mažai nuodingų medžiagų (kelis kartus mažiau negu degant spygliuočiams), netirpus vandenyje.

Didelė šilumos varža

EPS gaminiams paprastai būdingas 0,030 – 0,042 W(m·K).

Mechaniškai tvirtas

(stipris nuo 50 iki 250 kPa), atsparus gniuždymui, lenkimui ir smūgiams. Praktikoje dažniausia susiduriama su gniuždomąja grindų, plokščių stogų, pamatų ir pan., apkrova. Todėl gniuždomasis EPS į tempis yra ypatingai svarbi ir naudinga savybė. Geros EPS stiprios savybės sąlygoja jo panaudojimą fasadų, ypatingai pirmųjų aukštų ir cokolių šiltinimui, nutinkuotų plono sluoksnio tinku, nes gerai atlaiko fasadų įrengimo kokybės tikrinimo pagal smūginius bandymus. Didelis EPS privalumas yra statmenas paviršiui stipris tempiant. Natūriniai fasadų tyrimai Vokietijoje parodė, kad, kintant garo drėgmei bei temperatūrai, ši EPS savybė nekinta. Slegiant išlieka lygus, nesusidaro duobės. Ypatingai svarbi savybė, į rengiant plokščiuosius stogus, nes nesusidaro į dubos, kuriose paprastai, gali telkšoti balos.

Nepralaidus drėgmei ir purvui

Politireninio putplasčio struktūrą sudaro uždaros oro poros, į kurias nepatenka drėgmė ir teršalai. Tai ypatingai svarbu, nes potvynių, vandentiekio bei nuotekų vamzdynų avarijų ir kitais panašiais atvejais metu į įprastą š ilumos izoliaciją kartu su drėgme patenka įvairūs teršalai, mikrobai ir pan. Jie ne tik prastina izoliacijos savybes, bet taip pat trupina konstrukcijų eksploataciją ir ilgaamžiškumą. Net ilgam pamerktas vandenyje, gali į gerti drėgmės ne daugiau kaip 3 % tūrio, Ekologiškas. Vandenyje netirpsta, neišskiria medžiagų, galinčių užteršti gruntinį vandenį. EPS nepūva ir neyra, todėl jokiomis kenksmingomis medžiagomis neužteršia dirvožemio. Jis neradioaktyvus. Produktas švarus, sveikatai nekenksmingas, malonu ir patogu su juo dirbti. EPS gamyboje nenaudojamos formaldehidinės dervos, dirbant su EPS nereikia jokių specialių asmeninės saugos priemonių.

Atsparumas ugniai

Lietuvoje statybose polistireninis putplastis naudojamas tiktai su degumą slopinančiais priedais. Toks putplastis dega tik betarpiškai veikiamas ugnies. Pašalinus liepsnos šaltinį, polistireninis putplastis liaujasi degęs. Nebūna nei rusenimo, nei smilkimo. Savarankiškai degti taip kaip, pavyzdžiui, medis, Lietuvos statybose naudojamas polistireninis putplastis negali. Statybose atsainiai atliekant metalo pjaustymo ar virinimo darbus, polistireninį putplastį galimas tik apgadinti aplydant.

Atsparus daugeliui chemikalų

Polistireninis putplastis yra pakankamai atsparus daugelio cheminių medžiagų poveikiui, pavyzdžiui: jūros vandeniui, kalkėms, cementui, gipsui, anhidridui, druskingiems skiediniams, natrio ir kalio šarmams, gesintoms kalkėms, muilui, 35% druskos rūgščiai, azoto rūgščiai iki 50%, sieros rūgščiai iki 95%, bitumui, silikono alyvai, amoniakui. Tačiau būtina vengti polistireninio putplasčio sąlyčio su šiomis medžiagomis: šaltu bitumu ir bituminiu glaistu su skiedikliais, degutu, degutiniu tepalu, pikiu, acetonu, acto esencija, benzolu, ksilolitu, trichloretanu, lako skiedikliais, terpentinu, cikloheksanu, vaitspiritu.

Ilgaamžiškas

Geba ilgą laiką išlaikyti, menkai kintančias laike, pradines savybes. EPS atsparus senėjimui. Tai daug kartų patikrinta ir patvirtinta užsienio nepriklausomų ekspertų, stebėjusių šią medžiagą į vairiose naudojimo srityse. Nustatyta, jog EPS savo termoizoliacines ir mechanines savybes išlaiko bei atlieka savo funkcijas per visą pastato gyvavimo, kuris yra ne mažesnis, kaip 50 metų, laikotarpį.

Dėl puikių termoizoliacinių ir fizinių savybių bei patrauklios kainos polistireninio putplasčio naudojimas Lietuvoje nuolat auga.

Neradote atsakymų į jums aktualų klausimą?

Norite pasirinkti polistireno gaminių sprendimą, bet nežinote kaip? Susisiekite pasistengsime patarti ir rasti Jums geriausią sprendimą.

Susisiekite su mumis
aptarkime kaip galime padėti

Kiti patarimai

Daugiasluoksnių plokščių panaudojimas UAB „Baltijos polistirenas“ gaminamos daugiasluoksnės atitvarinės plokštės „TINKA“ pasižymi itin plačiomis...
Polistireninis putplastis pritaikomas labai plačiai. Jis tinka visų rūšių gyvenamiesiems, viešosios paskirties ir pramonės pastatams šiltinti. Tinkamas naudoti drėgnose patalpose, kur santykinis oro drėgnumas siekia 80 proc. ir daugiau.
Šlaitiniai stogai šiltinami klojant polistireninio putplasčio plokštes tarp gegnių. Palėpės šiltinamos tvirtinant polistireninio putplasčio plokštes iš vidaus. Polistireninio putplasčio plokštės klojamos ant gegnių konstrukcijos.